جستجو
شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩
حضرت امام محمد باقر(علیه السلام) فرمودند: تو را به پنج چيز سفارش مي کنم : اگر مورد ستم واقع شدي ستم مکن ، اگر به تو خيانت کردند خيانت مکن ، اگر تکذيبت کردند خشمگين مشو ، اگر مدحت کنند شاد مشو ، و اگر نکوهشت کنند ، بيتابي مکن . بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج 75، ص (167)صفحه اصلی > اخبار مدارس استان > مراسم دهه امامت و ولايت در مدرسه علميه حضرت امام رضا(عليه السلام) - جهرم 
مراسم دهه امامت و ولايت در مدرسه علميه حضرت امام رضا(عليه السلام) - جهرم

به مناسبت دهه ولایت که از عید قربان تا عید غدیر هر سال است، پیش از ظهر امروز یک شنبه ۲۸مهر ماه مراسمی با حضور "یوری(یوسف) قابیس اف" از کشور ترکمنستان که به مذهب تشیع گرویده، در مدرسه علمیه حضرت امام رضا(ع) جهرم برگزار شد.

در این مراسم که برخی اساتید و طلاب این مدرسه حضور داشتند، "قابیس اف" برای طلاب این مدرسه سخنرانی کرد و از وضعیت اسلام و تشیع در کشورش سخن گفت و برای طلاب مشغول به تحصیل در جهرم، از چگونگی مسلمان و شیعه شدنش گفت و با اشاره به وضعیت سخت شیعیان آسیای میانه برای برپایی آیین های مذهبی، توجه ویژه طلاب به مذهب تشیع را توصیه نمود.

حجت الاسلام پوردست به میهمان ویژه مراسم و اساتید و طلاب حاضر در جلسه خیر مقدم گفت.

گفتنی است هم اکنون "قابیس اف" در زمینه هنر و فیلم سازی اسلامی فعالیت دارد و با خواندن کتاب های آیت الله سید مجتبی موسوی لاری شیعه شده است.

 

گزارش تصویری